Szeretettel köszöntjük a Poroszlói Napsugár Óvoda és Bölcsőde honlapján

MOTTÓNK:

„Ha teheted kézzel – fejjel – szívvel, személyes érdeklődésedtől indíttatva, szabadon játszva, próbálkozva, tévedve, egyéni ütemben haladva, az önkifejezés lehetőségével élve, leleményesen, kreatívan önállóan felfedezve, önbizalommal, felelősséggel, tárgyi és érzelmi biztonságban, gazdag ihlető környezetben, figyelmes segítséggel, ösztönző támogatással, szeretettel, megértéssel befogadva, jó szándékkal bírálva, nyitottan, rugalmasan, tolerálva, egyéni különbségeket tiszteletben tartva, a közösség segítő erejére támaszkodva szárnyakat adhatsz…”

(Zsámboki Károlyné – Horváthné Szigligeti Adél)

BEMUTATKOZIK INTÉZMÉNYÜNK

A Tisza-tó egyik legszebb települése Poroszló. A Poroszlói Napsugár Óvoda és Bölcsőde 2005-ben uniós pályázat során egy nagyon szép, korszerűen felújított és kibővített új épületben működik, önkormányzati fenntartással, Poroszló József Attila út 15. sz alatt. Óvodánk korszerű, esztétikus, jól felszerelt, a nevelés eszközei, és a gyermekjátékok az előírt eszközlista alapján megfelelőek. A világos, tágas csoportszobákhoz öltöző és mosdó helyiség tartozik. Az aula közösségi programjainknak, ünnepeinknek ad teret. Tornatermünk tágas, mozgásfejlesztő eszközökkel jól felszerelt. Logopédia szobánk a beszéd- és gyógypedagógiai fejlesztések színtere. 2018 szeptemberétől sószobával gazdagodott óvodánk. Egyszerre 4-5 gyermek használhatja felnőtt jelenlétében. Így legalább heti egy alkalommal minden kisgyermekre sor kerül. Bízunk benne, hogy ezáltal kevesebb lesz a légúti megbetegedések száma, valamint gyógyhatása mellett jó alkalom nyílik mikrocsoportos beszélgetésekre, anyanyelvi játékokra, vagy egy kis mesélésre, verselésre, éneklésre. Minden csoportnak árnyékolóval ellátott terasza van, valamint két tágas, korszerű játékokkal felszerelt játszóudvar ad helyet a szabad levegőn való játékhoz. 2018 szeptemberében sikerült megnyitni az óvoda épületében helyet kapott mini bölcsődét. A bölcsőde teljes berendezése, eszközei, a hozzá tartozó terasszal és udvarrésszel, sikeres pályázat keretében valósult meg. Nagy örömünkre a településen felmerült bölcsődei igényeket ki tudjuk elégíteni mini bölcsődei keretek között. Az elmúlt években mind az udvari, mind a csoportszobai játékok és eszközállományunk gazdagítása és folyamatos fejlesztése sikeres pályázatokkal: Poroszló Községi Önkormányzat, a Tisza-tavi Ökocentrum, a „Poroszlói Ovisokért Alapítvány” és a szülők támogató segítségével történt.  Óvodánk udvarát gyümölcsfák, virágoskert, veteményeskert, sziklakert is díszíti. Az óvoda melegítő konyhával rendelkezik, az ételeket a napközi főzőkonyháról  szállítják. Az óvodai nevelésünk gyermekközpontú, befogadó, ennek megfelelően a gyermeki személyiség teljes kibontakoztatására törekszik, biztosítva minden gyermek számára, hogy egyformán magas színvonalú és szeretetteljes nevelésben részesüljön, s meglévő hátrányai csökkenjenek. Célunk, hogy testben, lélekben és szellemileg egészséges, boldog kiegyensúlyozott, szociálisan érett, az iskolában „sikeressé” váló gyermekek hagyják el intézményünket. Ennek érdekében fokozottan figyelünk a hátrányos helyzetű és tehetséges gyerekek fejlődésére egyaránt. Pedagógiai programunkban a külső világ megismerése kiemelt feladatként jelenik meg, hiszen Zöld óvoda vagyunk, s mint helyi adottság: a Tisza-tó közelsége, számtalan lehetőséget kínál a természet, a növény -és állatvilág gazdagságának megismerésére. Jeles napjainkat óvodai szinten színes programokkal ünnepeljük meg: -Állatok világnapja, Tisza élővilágának emléknapja, Víz világnapja, Föld napja, Madarak és fák napja. Amire büszkék vagyunk: Zöld Óvoda cím, Boldog Óvoda és Biztonságos Óvoda címmel is rendelkezünk. Ünnepeinkkel, kirándulásokkal, szülőkkel közös programokkal igyekszünk még színesebbé tenni, az intézményünkbe járó gyermekek itt eltöltött éveit.

"Zöld Óvoda" cím

2017-ben elnyertük az Örökös Zöld Óvoda címet.

A Tisza-tó közelsége, településünk csodás természeti adottságai, növény- és állatvilága, valamint a  Tisza-tavi Ökocentrum látogatása ovisaink számára, számtalan lehetőséget kínál a környezeti nevelésünk során. Zöld jeles napjainkat kiemelten, óvoda és csoport szinten is ünnepeljük.
- Állatok világnapja
- A Tisza élővilágának emléknapja